Вака најлесно се лупи лук – совет од еден од најдобрите готвачи

Вака најлесно се лупи лук – совет од еден од најдобрите готвачи

За лесно да излупите лук, најдобриот трик го открива Гордон Ремзи.
Ставете го лукот во сад, ставете и друг сад, протресете и лушпата сама ќе падне.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство