Вака пудингот нема да фати кора горе – има еден трик

Вака пудингот нема да фати кора горе – има еден трик

Ако сакате совршен пудинг дома, тогаш кога го правите искористете неколку трикови.

Ако сакате спремениот пудинг да не фати кора горе, ставете мал слој шеќер одозгора.

Тој ќе спречи формирање кора.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед