Природен лек: Веќе нема да ве мачи кашлица и бронхитис

Природен лек: Веќе нема да ве мачи кашлица и бронхитис

Во овој период од годината многумина од нас добиваат некоја вирусна или бактериска инфекција.

Често се среќаваме со разни воспаленија, бронхитис и кашлица, а често опоравувањето трае долго.

Но, за овие порблеми постојат природни лекови, кои ќе се изборат со болеста. А еве и еден рецепт:

Згответе 250 мл млеко,потоа оставете да се излади на собна температура. Кога ќе се излади, додајте лажица путер и лажица мед. Измешајте ги сите состојки, а потоа додајте и разматена жолчка и 1/4 лажичка сода бикарбона.

Земајте го лекот пред спиење, барем 5 дена поради постигнување подобри резултати. Овој лек е одличен за лечење кашлица, бронхитис, воспаление на грлото…

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки