Готов за 5 минути: Посен колач од 3 состојки кој не се пече (Видео)

Готов за 5 минути: Посен колач од 3 состојки кој не се пече (Видео)

Брзи и едноставни колачиња – супер за изненадни гости.

Состојки:

  • 1 банана
  • 100 гр чоколадо
  • 100 гр ореви

Начин на подготовка:

  1. Излупете банана, потоа исечкајте ја на кругови, па ставете ја во замрзнувач на половина час. Растопете чоколадо за готвење, а оревите ставете ги во кеса и иситнете ги така што ќе ги исчукате со чекан за месо.
  2. Извадете ги бананите од замрзнувач па потопете ги во чоколадо, па извалкајте ги во ореви. Редете ги на хартија и ставете ги уште малку во замрзнувач.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед