Домашен „лут” чај – веднаш помага при настинка и грип

Домашен „лут” чај – веднаш помага при настинка и грип

Направете домашен лут чај кој веднаш помага за грип и настинка.

Ви требат 1 лажиче рендан ѓумбир, 1 лажица мед, 1 лимон (сок) и 250 милилитри вода врела.

Се става ѓумбирот во шолја, се става врела вода, се додава мед и лимон и се пие.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува