Цимет и мед за спас зимава – ги убиваат грипот и настинката

Цимет и мед за спас зимава – ги убиваат грипот и настинката

Постојат две состојки кои заедно ги убиваат грипот и настинките, помагаат за многу болести и веднаш делуваат.
Тоа се циметот и медот.
Ви требаат една лажица мед и 2 лажици цимет во прав, кои ќе ги измешате во децилитар млака вода.
Се пие два пати на ден, најубаво три дена по ред.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула