Смути за појадок – наместо со кафе денот почнете го вака

Смути за појадок – наместо со кафе денот почнете го вака

Смути за појадок, здрав и енергичен ден.

Состојки:

  • 1 портокал
  • 125 гр. папаја
  • малку цимет
  • 125 мл. бадемово млеко

Подготовка:

  1. Се лупи портокалот, се става со сите намирници во блендер.
  2. Се ситни и се пие.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета