Вистинска ризница на лековити состојки: Мултивитаминска напивка со куркума

Вистинска ризница на лековити состојки: Мултивитаминска напивка со куркума

Овој пијалак е вистинска ризница на лековити состојки, а се прави многу едноставно!

Состојки:

  • 1 лажица куркума во прав
  • 5 см корен ѓумбир
  • 5 моркови
  • 2 лимони
  • 1 портокал
  • 1 краставица

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги цитрусите, како и морковите и ѓумбирот. Сè ставете во блендер и изблендирајте!
  2. За најдобри резултати, земајте ја напивката половина час пред утринскиот оброк.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко