Вака пудингот никогаш нема да ви загори – има евтин трик

Вака пудингот никогаш нема да ви загори – има евтин трик

Сите уживаме во пудинг, а главниот проблем е што кога се готви може да загори.

На дното на тенџерето ставете маргарин, па спремете го пудингот.
Така нема да загори.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед