Бомбици со урми, ореви и мед – многу топчиња од една смеса

Бомбици со урми, ореви и мед – многу топчиња од една смеса

Направете вкусни бомбици со урми.

Ingredients

 • 200 гр. урми
 • 150 гр. ореви
 • 2 лажици какао
 • 1 лажица мед
 • 40 гр. овесни снегулки
 • 1 кесе ванила
 • 20 гр. маргарин
 • сусам

Подготовка:

 1. Се чистат урмите, се ставаат сите состојки во сад и се мешаат освен маргаринот.
 2. Се става се во блендер, па маргаринот се става последен.
 3. Се прават бомбици.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед