Повкусно од палачинки – брз појадок

Повкусно од палачинки – брз појадок

 
 


Вкусен појадок во тава готов за брзо време.

  • 2  јајца
  • 150 гр. кисело млеко
  • 5 лажици брашно
  • 200 гр. сирење
  • 1/3 лажички прашок за пециво

ПОДГОТОВКА:

  1. Се мешаат сувите состојки, па се додаваат јајца и млеко и семеша додека не се добие смеса како за палачинки, само што е малку погуста.
  2. Се става многу малку масло во тава и се ставаат две лажициод смесата, се печат од двете страни.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути