Ако кивате и кашлате земете го овој лек од кујната – делува веднаш

Ако кивате и кашлате земете го овој лек од кујната – делува веднаш

Кога сме болни ни тече носот, но солзат очите и киваме, а тоа многу иритира.

Може да се решите од растечениот нос веднаш со намирница од кујна.

Земете рен, изрендајте едно лажиче од коренот и прелијте го со шолја топла вода.

Ставете и мед.

Измешајте и пијте до три пати на ден, полека голтка по голтка.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text