Костен бомбици

Костен бомбици

Брзи и вкусни колачиња…

Состојки:

 • 200 гр пире од костени
 • 50 гр путер
 • 2 лажички шеќер во прав
 • 2 лажички рум
 • 100 гр растопено чоколадо
 • 100 гр изрендано чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Измешајте пире од костени, путер, рум и шеќер во прав.
  1. Растопете го чоколадото и измешајте го со подготвената смеса.
 1. Почекајте малку да се излади и обликувајте бомбици па секоја извалкајте ја во изрендано чоколадо.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта