За настинка, коските, забите и притисокот – намирница која треба често да се користи

За настинка, коските, забите и притисокот – намирница која треба често да се користи

Сусамот е намирница која се става во многу јадења, и многу помага.

Сусамот не треба да изостанува во исхраната, богат е со витамини А, Е и Б, калциум и калиум, магнезиум и фосфор, цинк и селен.

Ги јакне забите, ги јакне коските во телото.

Помага и за намалување на притисокот.

Штити и до настинка и грип.

Ги исфрла и токсините од телото.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб