Го намалува ризикот од срцев удар – една шолја кафе заменете со ова

Го намалува ризикот од срцев удар – една шолја кафе заменете со ова

 

Направете вкусен чај од липа кој многу помага.

Секогаш треба да го имате во вашата домашна аптека, помага за хипертензија, го намалува притисокот, ги јакне крвните садови и спречува проширени вени.

Ги снабдува артериите со крв.

Го намалува и ризикот од срцев удар.

Шолја кафе заменете со шолја чај од липа.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува