Ако печете месо или зеленчук без капак – вака нема да бидат суви

Ако печете месо или зеленчук без капак – вака нема да бидат суви

Ако печете некој ручек во рерна кој е отворен, како мусака или гравче, нема да ви биде сув со мал трик од кујната.

Ставете мал сад со вода во рерна додека го печете и се ќе биде меко и сочно.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство