Посен чорбаст грашок

Посен чорбаст грашок

Вкусно јадење, посен чорбаст грашок…

Состојки:

  • 500 гр грашок
  • 1 главица кромид
  • 2 чешниња лук
  • 1 морков
  • 2 компири
  • масло
  • зачини

Начин на подготовка:

  1. На масло издинстајте кромид и морков, па додајте компири и грашок. Налијте вода па гответе и пред самиот крај додајте зачини по желба.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт