Измијте ги забите со сода – ќе блескаат но има едно важно правило

Измијте ги забите со сода – ќе блескаат но има едно важно правило

Содата е тешко абразивно средство, па затоа не треба често да се користи, но може да се додаде сосема малку сода на пастата која сте ја ставиле на четка, па исперете ги забите на вообичаен начин.

Можете и да ја измиете четката, да и ставите сода и лимонов сок, да ги измиете забите и исплакнете.

Ќе светат и нема да има каменец, но ова не правете го често.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите