Домашен сируп кој помага и за најсилна кашлица – децата ќе го пијат без мака

Домашен сируп кој помага и за најсилна кашлица – децата ќе го пијат без мака

Направете домашен и вкусен сируп за кашлица кој децата ќе го сакаат.

Ви требаат 1 кесе негро бонбони и 100 милилитри млеко.

Во шерпа на оган се ставаат бонбоните да се стопак, а кога ќе бидат течни се става млеко и се меша да се соедини.

Се става потоа течноста во тегла и се пие неколку пати на ден по едно мало лажиче.

По 2-3 дена ќе се смири кашлицата.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text