Клучни симптоми за нетолеранција на глутен – некои се опасни, внимавајте

Клучни симптоми за нетолеранција на глутен – некои се опасни, внимавајте

Алергијата и нетолеранцијата на глутен не е наивна работа, а постојат симптоми кои ви покажуваат дека нешто не е во ред.

Чести промени на расположението, анксиозност и депресија се еден главен симптом.

Постојан умор, главоболки и чести вртоглавици се исто така знак кој не треба да се занемари.

Хормонски промени и осип по телото се исто така симптоми за кои се оди на лекар.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта