Оваа храна го забрзува циклусот кај жените

Оваа храна го забрзува циклусот кај жените

Оваа храна го поттикнува месечниот циклук кај жените, па тој така може да се појави порано.Тука е витаминот Ц поради кој ѕидот на матката се шири побрзо и почнува циклусот. Јадете мандарини, киви, портокали, цитрусно овошје.

Мангото, папаја, ананас и малините исто така дејствуваат за побр циклус.

Магдоносот е исто така една од намирниците.

Подобро да го користите овој метод наместо апчињата за прекинување или забрзување, особено пред одморите, бидејќи е поздраво.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт