Посни бомбици со кокос

Посни бомбици со кокос

Брзо се прават, а вкусот ќе ве освои!

Состојки:

  • 200 гр бисквити
  • 2 банани
  • 100 гр шеќер во прав
  • 100 гр кокос
  • 200 гр пралине посни

Начин на подготовка:

  1. Сомелете ги бисквитите, а бананите изгмечете ги, додајте шеќер и сè добро изедначете. 
  2. Направете бомбици, а во средина ставете по едно пралине и уште еднаш обликувајте во топчиња и извалкајте ги во кокос. 
  3. Оставете ги да отстојат во фрижидер, па послужете.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта