Вака шкафот нема да има бактерии и ќе мириса убаво – има трик од кујната

Вака шкафот нема да има бактерии и ќе мириса убаво – има трик од кујната

Ако сакате да го освежите вашиот шкаф, односно алиштата, се што ви треба е малку вотка.

Испрскајте неколку капки, ќе ги снема сите непријатни мириси.

Ако исчистите по вратите од внатре со вотка ќе се решите и од бактериите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт