Различно и деликатесно: Сос од модри патлиџани и мајонез

Различно и деликатесно: Сос од модри патлиџани и мајонез

Направете деликатес во кујната со модри патлиџани.

Состојки:

  • 2 модри патлиџани
  • 200 гр. мајонез
  • 2 лажици павлака кисела
  • 3-4 чешни лук
  • сол

Подготовка:

  1. Се печат модите патлиџани и се ладат и лупат, се сечат на коцки.
  2. Се меша мајонезот со павлака и ситнет лук, па сол.
  3. Се додаваат и модрите патлиџани и се меша.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство