Исчистете го телото од сите бактерии – рецептот евтин и лесен

Исчистете го телото од сите бактерии – рецептот евтин и лесен

Магдоносот се користи во супи, чорби и многу јадења, дава супер арома и многу е здрав.

Тој помага да се исчистите од сите бактерии во телото.

Земете 15 грама корен од магдонос исечете го ситно и ставете го во 200 милилитри врела вода.

Нека врие пет минути па оладете го 15 минути, процедете и испијте без засладувачи.

Се пијат 2-3 шолји на ден за да има ефект.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text