Ако имате мачнини и ви се лоши – влезете во кујната и испијте го ова, подобро од апче

Ако имате мачнини и ви се лоши – влезете во кујната и испијте го ова, подобро од апче

Содата е моќна намирница која помага на многу начини во домаќинството.

Ако имате киселини и ви е лошо и мачно се што ви треба е пола шолја вода во која ќе ставите лажиче сода, или пак малку млеко со прстофат сода.

Испијте и ќе ви биде подобро.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки