Совршен посен намаз: Вкусна паштета за доручек

Совршен посен намаз: Вкусна паштета за доручек

Совршен и вкусен намаз за деновите на пост.

Состојки:

  • 200 гр мелени ореви
  • зачин
  • сол
  • бибер
  • лук
  • сенф
  • вода

Начин на подготовка:

  1. Оревите, зачинот и солта попарете ги со малку врела вода, да добиете густа каша, додајте бибер, лук, малку сенф и добро соединете со мешање. 
  2. Паштетата најдобро оди со домашни лепињи или двопек.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула