Посебен домашен мајонез со лук – деликатесен додаток на секоја трпеза

Посебен домашен мајонез со лук – деликатесен додаток на секоја трпеза

Направете посебен мајонез со белки и лук.

Состојки:

  • 5 белки
  • 250 мл. масло
  • 1 чешне лук
  • 1 кришка лимон
  • малку сол

Подготовка:

  1. Се земаат пет белки, се ставаат во сад и се додава пасиран лук, па сол и сок од кришката лимон.
  2. Се пасира се заедно две минути и се добива густа бела смеса.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки