Пресечете лимон и ставете го во фрижидер – ќе решите голема мака

Пресечете лимон и ставете го во фрижидер – ќе решите голема мака

Ако сакате да се ослободите од непријатниот мирис во фрижидерот, се шти ви треба е лимон.

Исечете лимон на половина, ставете му сол, и ставете го на ќошот на фрижидерот.

Ќе ги впие сите мириси.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text