Скратете го времето на готвење: Гравот побрзо се вари ако му го додадете ова

Скратете го времето на готвење: Гравот побрзо се вари ако му го додадете ова

Без гравче не може да се замисли македонската трпеза, а постои начин како тој побрзо да се свари и да има подобар вкус.

Се што треба е едноставно во шерпата да ставите прстофат сода бикарбона.

Вака и зеленчукот ќе се свари побрзо.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт