Колку дебелее шолја кафе? – само еден додаток го прави бомба со калории

Колку дебелее шолја кафе? – само еден додаток го прави бомба со калории

Кафето е нешто без кое на повеќето луѓе е незамисливо да им почне денот, а она за кое најверојатно не сте размислувале често е колку калории има во шолја кафе?

Една шолја кафе може да има многу калории, односно до 400 во зависност од тоа како с подготвено кафето.

Шолја црно кафе без шеќер и млеко има 0 калории, со 1-2 лажички шеќер има 20-30 калории, додека со млеко неверојатни 396 калории.

Ако додадете млеко кое е помалку масно ќе имате само 70 калории.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

singlepost_text