Деликатес: Полнето пилешко со брокула и карфиол

Деликатес: Полнето пилешко со брокула и карфиол

Направете пилешко месо полнето со карфиол и брокула.

Состојки:

  • 500 гр. пилешко
  • 150 гр. карфиол
  • 150 гр. брокула
  • сол и бибер

Подготовка:

  1. Се сече месото на шницли, се покрива со фолија и се обработува со чекан за месо.
  2. Се делат брокулата и карфиолот на ситни цветови и се варат неколку минути во врела солена вода, па веднаш се цедат и се зачинуваат.
  3. Се става бибер и сол на месото од двете страни, се става на еден крај малку иситнет варен карфиол со брокула и се замотува ролничка.
  4. Се држи со чепкалки за заби.
  5. Се пржат на тава со масло.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо