Го пресоливте печеното месо? – спасете го ручекот за 2 минути

Го пресоливте печеното месо? – спасете го ручекот за 2 минути

Ако направивте грешка додека печевте месо, па го пресоливте, има начин како да се спаси.

Извадете го и замотајте го во памучна салфета потопена во вода.

По пола час тргнете ја, таа ќе ја впие солта од печењето.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко