Рибата одмрзнете ја вака – ќе биде како штотуку купена

Рибата одмрзнете ја вака – ќе биде како штотуку купена

Рибата е здрава и корисна, се препорачува често да се јаде.

Ако сакате да одмрзнете риба и при тоа да биде како штотоку купена и свежа, има мала тајна од кујната.

Одмрзнете ја рибата во малку млеко и таа ќе ја врати свежината и вкусот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Совршен рецепт за риба деликатес

Риба во сос од сенф

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Вкусен риба деликатес од рерна