Појадок за пет минути  – брзи пакетчиња со јогурт

Појадок за пет минути  – брзи пакетчиња со јогурт

Направете брзи пакетчиња со јогурт.

Состојки:

  • 500 гр. брашно
  • 1 прашок за пециво
  • малку сол
  • 2 јајца
  • 2 дл. јогурт
  • малку масло

Подготовка:

  1. Се меси тесто од сите состојки и се развлекува.
  2. Се вадат квадрати и се пржат на врело масло.
  3. Добар апетит.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта