Пилешко во Алфредо сос со шпагети

Пилешко во Алфредо сос со шпагети

Брзо и вкусно јадење…

Состојки:

 • путер
 • пилешко месо исечкано на коцки
 • павлака за готвење
 • лук во прав
 • пармезан
 • магдонос
 • сол
 • бибер
 • шпагети

Начин на подготовка:

 1. На растопен путер пропржете пилешко и додајте павлака за готвење, лук во прав, пармезан, магдонос, сол и бибер. 
 2. Зготвените шпагети измешајте ги во сосот и послужете ги на чинија.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула