Млечна салата со кисели краставички – три состојки и имате деликатес за секоја пригода

Млечна салата со кисели краставички – три состојки и имате деликатес за секоја пригода

Направете млечна салата со супер вкус.

Состојки:

  • 1 тегла кисели краставички
  • 500 мл. кисело млеко
  • 5 маслинки
  • 1 лажица маслиново масло и сол

Подготовка:

  1. Се рендаат краставичките, се додава киселото млеко и се става масло и сол.
  2. Се меша и се краси со маслинки горе.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство