Нема веќе да видите дамки и каменец на славините – ви треба најевтината намирница

Нема веќе да видите дамки и каменец на славините – ви треба најевтината намирница

Ако мака мачите со каменецот на славините дома, има евтино решение од кујната.

Земете крпа и намокрете ја со оцет, па пребришете.

Вака се ќе блеска, а решението е евтино.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство