Малку време за супер ручек – свинско во многу зачини

Малку време за супер ручек – свинско во многу зачини

Ова е најлесниот ручек кој може да го подготвите дома.

Состојки:

  • 500 гр. свинско филе
  • сол и бибер
  • босилек
  • оригано
  • 3-4 чешни лук
  • магдонос
  • црвен пипер

 

Подготовка:

  1. Во тава се става малку вода и се ставаат парчињата свинско месо. Се додава и малку маст.
  2. Се динста додека водата не испари и се ставаат зачини, како и ситнет лук.
  3. Се крчка околу половина час и имате супер ручек.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

singlepost_text