Трик за најмека и највкусна риба – само додадете го ова

Трик за најмека и највкусна риба – само додадете го ова

Рибата која се крчка ќе биде повкусна со еден трик од кујната.

Во водата ставете шолјичка млеко или малку оцет со лимонов сок.

Месото ќе биде вкусно и меко.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Совршен рецепт за риба деликатес

Риба во сос од сенф

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Вкусен риба деликатес од рерна