Лек со грав за подуван стомак – помага при болки и грчеви

Лек со грав за подуван стомак – помага при болки и грчеви

Ако имате стомак кој ве боли и ви се подувува често, решението е во еден метод од кујната.

Сто грама грав варете го 30 минути во пола литар вода и при крај ставете сол.

Процедете и пијте еднаш до два пати на ден.

Ова е супер лек за болки и грчеви, како и надуеност.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта