Напиток за прочистување на телото – ги исфрла сите отрови

Напиток за прочистување на телото – ги исфрла сите отрови

Направете напиток со кој ќе го прочистите своето тело со само неколку голтки.

Ви требаат 4 шолји вода, 2 парчиња рендан ѓумбир, мед и лимон како додатоци по желба.

Се лупи ѓумбирот и се сече, па се става во врелата вода и се вари 20 минути.

Се цеди чајот и се става мед и лимон по желба.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки