Внимавајте многу е опасно: Пластичните шишиња за вода користете ги само еднаш

Внимавајте многу е опасно: Пластичните шишиња за вода користете ги само еднаш

Пластичните шишиња со вода треба да ги користите само еднаш.

Ако ги користите повеќе од еднаш бактерии можат да ви го нападнат телото, а се собираат на самото шише.

Истражувања во Америка покажале дека деца користеле едно шише и 20 пати.

Ако сакате шише за повеќекратна употреба користете стаклено шишенце.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

singlepost_text