За имунитет, бронхит и спречување тромб – зачин кој ретко се користи а најмногу помага

За имунитет, бронхит и спречување тромб – зачин кој ретко се користи а најмногу помага

Помеѓу зачините каранфилчето има посебно место.
Има супер арома и вкус, а супер е за компоти и варено вино, а претставува и лек за настинка.Помага за забоболка, како и за спречување на настанувањето на крвни грутки.

Го јакне имунитетот, помага за астма и бронхитис, како и реума.

Помага и да се отстранат токсините и паразитите од цревата.

 

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство