Солени Рафаело: Бомбици со пилешко и фета сирење

Солени Рафаело: Бомбици со пилешко и фета сирење

Направете солени рафаело бомбици.

Состојки:

 • 2 парчиња пилешко
 • 200 гр. сирење feta
 • 4 кисели краставички
 • 1 лажица мајонез
 • 1 лажица павлака
 • сол

Подготовка:

 1. Се вари пилешкото во солена вода и се цеди, па се меле на машина за месо или со миксер.
 2. Се додава ронето сирење и сечени кисели краставички, мајонез и павлака и малку сол.
 3. Се меша убаво смесата и се прават бомбици.
 4. Декорирајте по избор.
 5. Се сервираат.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб