Повкусно од полнети пиперки и мусака: Пиперки со компир

Повкусно од полнети пиперки и мусака: Пиперки со компир

Направете вкусен ручек со пиперки и компири.

Состојки:

  • 6 печени пиперки
  • 6 средни компири
  • 3-4 чешни лук
  • 1 јајце
  • ½ шолји павлака
  • сол, бибер и масло

Подготовка:

  1. Се става масло во тепсија, се става еден ред печени пиперки, па варен компир кој малку го пасираме, па зачини и лук.
  2. Повторно се става ред пиперки, па се става смеса од јајце и се пече на 200 степени 15 минути.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки