Печениот компир секогаш е во мода – трикови за да крцка горе, а внатре да е како душа

Печениот компир секогаш е во мода – трикови за да крцка горе, а внатре да е како душа

Компирот печен во рерна е деликатес кој не излегува од мода и кој го обожаваат многумина, а ние ви носиме трикови за највкусен печен компир.

Секогаш бирајте компири кои не почнале да скапуваат и немаат зелени делови на нив.

Бирајте компири со слична величина за рамномерно да се испечат.

Пред печењето можете да ги обарите кратко за подобар и помек вкус.

За дополнително да крцкаат ставете брашно или палента и запечете ги кратко.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко