Спречува срцев удар и болести – шолја ваков чај го препородува телото

Спречува срцев удар и болести – шолја ваков чај го препородува телото

Чајот од липа има благотворно дејство, помага за многу проблеми и болести.

Липата убаво делува на кардиоваскуларниот систем. Има супер резултати со хипертензија, висок крвен притисок, како и јакнење на крвните садови.

Помага и за проширени вени.

Го намалува и ризикот од срцев удар.

Пијте чај од липа неограничено освен ако пиете апчиња против тромб и за намалување притисок бидејќи чајот им го зголемува дејството.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува