Избелете ги забите со намирница од кујната – нема да имате ни каменец

Избелете ги забите со намирница од кујната – нема да имате ни каменец

Ако сакате да имате бели заби без да одите на стоматолог, се што ви треба е намирница од кујната.

Плакнете ги забите со јаболков оцет, но не претерувајте.

Тој го раствора каменецот и ги прави забите светли.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text