Чоколадни колачиња – мини задоволство од вашата кујна

Чоколадни колачиња – мини задоволство од вашата кујна

Направете брзи колачиња во вашата кујна.

Состојки:

  • 150 гр. маргарин
  • 250 гр. чоколадо за готвење
  • 50 гр. суво грозје
  • корпички

Подготовка:

  1. Се топи маргаринот во сад на оган, па се става чоколадото.
  2. Се меша се убаво да се растопи.
  3. Се трга од оган и се става од смесата во хартиени корпи за колачи.
  4. Се става во секоја корпа на среде суво грозје од горе.
  5. Се лади и служи.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед